Tulokset 2012

Ranking-sarja 2012

Sija Vene Purjenumero Kippari Seura Kisoja Pisteet
1 Penelope FIN 10605 Perttu Rönkkö HSK 5 41 (40+1)
2 Miss Piggy FIN 10103 Juha Riikonen KLV 5 25 (24+1)
3 Lutra Lutra FIN 10380 Petri Mustonen HSK 4 25
4 Uhuru FIN 10879 Heikki Vesalainen HSK 4 16
5 Melisande FIN 10468 Eero Lehmijoki HSK 4 15
6 Watatait FIN 9167 Markku Mantere MP 4 12
7 Anastacia FIN 10187 Aulis Miskala KuoPS 4 11
8 Fun First FIN 10317 Markku Kotisalo HSK 4 9
9 KumiTursas FIN 10969 Jussi Heikonen YVK 1 8
10 Thetis FIN 10742 Perttu Monthan HSK 2 6
11 Irene FIN 11242 Ari Sakko RiPS 1 6
12 Joonatan II FIN 11113 Saila Reinius KoPu 1 5
13 Sportiga Marie FIN 11145 Kurt Taxell GK 1 4
14 Sen FIN 10954 Tommi Kyntölä SMK-FM 2 2
15 Bella FIN 10697 Jussi Heikkilä HSK 2 2
16 Noordzee FIN 11253 Jyrki Luukkonen Me 1 1
17 Happy II FRA 37285 Pierre Boyer HSK 1 1
18 Tuulia FIN 10109 Hannu Häkkinen KoPu 1 1

Avoin First 31.7 luokkamestaruus, HSK 1-2.9.2012

Sija Vene Purjenumero Kippari Seura L1 L2 L3 L4 L5 L6 Tulos Rankingpisteet
1 Penelope FIN 10605 Perttu Rönkkö HSK (3) 2 1 1 1 1 6 10
2 Uhuru FIN 10879 Heikki Vesalainen HSK 2 1 (3) 2 3 2 10 8
3 Miss Piggy FIN 10103 Juha Riikonen KLV 1 (3) 2 3 2 3 11 6
4 Melisande FIN 10468 Eero Lehmijoki HSK 4 4 (5) 5 5 4 22 5
5 Fun First FIN 10317 Markku Kotisalo HSK (5) 5 4 4 4 5 22 4
6 Anastacia FIN 10187 Aulis Miskala KuoPS (8) 7 7 7 7 6 34 3
7 Thetis FIN 10742 Perttu Monthan HSK 7 8 6 8 8 DNF 37 2
8 Noordzee FIN 11253 Jyrki Luukkonen Me DNC DNC DNC 6 6 7 43 1
9 Happy II FRA 37285 Pierre Boyer HSK 9 9 8 DNF 9 DNS 47 1
10 Watatait FIN 9167 Markku Mantetre MP 6 6 DNC DNC DNC DNC 48 1
11 Lutra Lutra FIN 10380 Petri Mustonen HSK DNC DNC DNC DNC DNC DNC 60 0

Helsinki Tallinna Race 17.8.2012

Sija Vene Purjenumero Kippari Seura Rankingpisteet
1 Lutra Lutra FIN 10380 Petri Mustonen HSK 10
2 Penelope FIN 10605 Perttu Rönkkö HSK 8
3 Irene FIN 11242 Ari Sakko RiPS 6
4 Joonatan II FIN 11113 Saila Reinius KoPu 5
5 Melisande FIN 10468 Eero Lehmijoki HSK 4
6 Miss Piggy FIN 10103 Juha Riikonen KLV 3
7 Watatait FIN 9167 Markku Mantetre MP 2
8 Sen FIN 10954 Tommi Kyntölä SMK-FMK 1
9 Fun First FIN 10317 Markku Kotisalo HSK 1
10 Anastacia FIN 10187 Aulis Miskala KuoPS 1
11 Tuulia FIN 10109 Hannu Häkkinen KoPu 1
12 Bella FIN 10697 Jussi Heikkilä HSK 1

Hangon regatta 6-8.7.2012

Sija Vene Purjenumero Kippari Seura L1 L2 L3 L4 L5 Tulos Rankingpisteet
1 Penelope FIN 10605 Perttu Rönkkö HSK 1 1 1 1 (2) 4 10
2 Lutra Lutra FIN 10380 Petri Mustonen HSK 3 4 2 (5) 1 10 8
3 Miss Piggy FIN 10103 Juha Riikonen KLV 2 2 4 3 (5) 11 6
4 Uhuru FIN 10879 Heikki Vesalainen HSK (4) 3 3 2 4 12 5
5 Sportiga Marie FIN 11142 Kurt Taxell GK (6) 5 5 4 3 17 4
6 Watatait FIN 9167 Markku Mantere MP 5 6 6 6 (7) 23 3
7 Anastacia FIN 10187 Aulis Miskala KuoPS (7) 7 7 7 6 27 2

Volvo Suursaari Race 8-10.6.2012

Sija Vene Purjenumero Kippari Seura Rankingpisteet
1 Penelope FIN 10605 Perttu Rönkkö HSK 10
2 Miss Piggy FIN 10103 Juha Riikonen KLV 8
3 Watatait FIN 9167 Markku Mantetre MP 6
4 Anastacia FIN 10187 Aulis Miskala KuoPS 5
5 Thetis FIN 10742 Perttu Monthan HSK 4
DNF Lutra Lutra FIN 10380 Petri Mustonen HSK 1
DNF Uhuru FIN 10879 Heikki Vesalainen HSK 1
DNF Melisande FIN 10468 Eero Lehmijoki HSK 1
DNF Fun First FIN 10317 Markku Kotisalo HSK 1
DNF Bella FIN 10697 Jussi Heikkilä HSK 1
DNF Sen FIN 10954 Tommi Kyntölä SMK-FMK 1

WB-Sails Round the Bouys Race 3.6.2012

Sija Vene Purjenumero Kippari Seura L1 L2 L3 Tulos Rankingpisteet
1 Penelope FIN 10605 Perttu Rönkkö HSK 2 1 1 4 10
2 KumiTursas FIN 10969 Jussi Heikonen YVK 1 2 6 9 8
3 Lutra Lutra FIN 10380 Petri Mustonen HSK 4 6 2 12 6
4 Melisande FIN 10468 Eero Lehmijoki HSK 3 5 4 12 5
6 Miss Piggy FIN 10103 Juha Riikonen KLV 5 7 3 15 4
6 Fun First FIN 10317 Markku Kotisalo HSK 6 4 5 15 3
7 Uhuru FIN 10879 Heikki Vesalainen HSK 8 OCS 3 8 DNC 19 2

Iltasarja 2012, tilanne 20.9.

Sija Vene Purjenumero Kippari Seura Yhteispisteet
1 Uhuru FIN 10879 Heikki Vesalainen HSK 43 (40+3)
2 Penelope FIN 10605 Perttu Rönkkö HSK 40
3 Melisande FIN 10468 Eero Lehmijoki HSK 35 (32+3)
4 Happy II FRA 37285 Pierre Boyer HSK 35 (31+4)
5 Fun First FIN 10317 Markku Kotisalo HSK 28 (26+2)
6 Lutra Lutra FIN 10380 Petri Mustonen HSK 20
7 Thetis FIN 10742 Perttu Monthan HSK 14
8 Sen FIN 10954 Tommi Kyntölä SMK-FMK 10
Vene ti15.5. ti22.5. ti29.5. ti5.6. ti12.6. ti14.8. to23.8. to30.8. to6.9. to13.9. to20.9.
Uhuru 3./6p 1./10p 1./10p 1./10p 2./8p 1./10p 2./8p
Penelope 1./10p 1./10p 1./10p 1./10p
Melisande 2./8p 3./6p 2./8p 2./8p 2./8p 2./8p 3./6p
Happy II 2./8p 7./2p 4./5p 1./10p 2./8p 4./5p 4./5p 4./5p
Fun First 4./5p 2./8p 3./6p 3./6p 3./6p 3./6p
Lutra Lutra 1./10p 1./10p
Thetis 3./6p 6./3p 4./5p
Sen 5./4p 3./6p

<tulokset järjestäjän (ti-KoPu) sivulla>

<tulokset järjestäjän (to-HSK) sivulla>